Architektura

Dom Seidenberga

Zaprojektowany przez studio Metcalfe Architecture z Filadelfii & Design, Seidenberg House o powierzchni 3775 stóp kwadratowych znajduje się w Lafayette Hill, Pensylwania, USA.

Ten wcześniej odrestaurowany nowoczesny dom z połowy wieku w pełni wykorzystuje swoją nieskazitelną lokalizację w bujnych lasach południowo-wschodniej Pensylwanii. Zepchnęliśmy górny poziom tej konstrukcji w korony drzew, przekształcając ją w dom na niebie, z powiększoną przestrzenią mieszkalną na drugim piętrze i wejściem oraz odnowioną kuchnią, salonami i łazienkami.

Zmieniliśmy konfigurację małego, istniejącego wejścia do dwupiętrowego holu wejściowego, przez który przechodzi szklana kładka na drugim piętrze. Ten hol prowadzi teraz do coraz bardziej otwartych przestrzeni kuchennych, jadalnych i mieszkalnych. Nowe okna w kuchni i jadalni zapewniają panoramiczny widok na zewnątrz.

Druga kondygnacja głównej sypialni i łazienki stały się przestronną, wypełnioną światłem oazą w koronach drzew. Ze wspaniałymi widokami na otaczający krajobraz, stworzyliśmy wrażenie pływającego dachu w sypialni, wykorzystując okna clerestory i dwumetrowe szklane drzwi, które otwierają się na wspornikowy balkon apartamentu. Kładka ze stali i szkła hartowanego, wykonana przez miejscowego rzemieślnika, łączy główną sypialnię i łazienkę z resztą domu.

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową