Architektura

Dom nad zatoką Sentosa 72

72 Sentosa Cove House pochodzi od singapurskich architektów ONG&ONG. Rezydencja znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy mieszkalnej nad oceanem na wschodzie wyspy Sentosa w Singapurze.

Architekci potrzebowali zmaksymalizować przestrzeń i zapewnić mieszkańcom prywatność, budując jednocześnie komfortową, a zarazem luksusową rezydencję. Sąsiednie domy znajdują się bardzo blisko domu, więc architekci zadbali o to, aby rodzina miała świeże i prywatne źródło powietrza na zewnątrz, dodając zamknięty centralny dziedziniec pośrodku domu. Działa to również jak lekki komin dla pobliskich przestrzeni wewnętrznych.

Otoczony gęstymi liśćmi dom jest chroniony przed niedyskretnymi spojrzeniami i umożliwia swobodny przepływ świeżego, czystego powietrza. Zaprojektowany dla młodej pary i ich dzieci, dom posiada basen i salę treningową, które zapewniają zdrowy i zrównoważony styl życia.

Architektura tego domu dba o każdą potrzebę: „Smukłe elewacje wschodnia i zachodnia stanowią kontrast z szeroko otwartymi elewacjami północnymi i południowymi. Reguluje to naturalne oświetlenie i wentylację wiatrową, zapewniając wydajną cyrkulację cieplną. Dach dwuspadowy z szeregiem powtarzających się spadków generuje również dodatkowe otwory świetlików”.

 

Bajecznie nowoczesny dom 72 Sentosa Cove House łączy wiele obszarów – zarówno prywatnych, jak i publicznych – w szereg dobrze zaplanowanych przestrzeni, które witają rodzinę z poczuciem komfortu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową