Architektura

Dom Krypty Wiatru

Wind Vault Nowoczesny Wind Vault House wyświetlający dziwaczny dach przypominający stodołę w Singapurze. Wind Vault House to ekscytujący współczesny dom w Singapurze, zaprojektowany przez Wallflower Architecture + Design.

Prezentując ciekawą fasadę, dom ma zaokrąglony dach przypominający sklepienie (przypominający nieco tradycyjne stodoły) i pionowe drewniane ekrany, które zachowują intymność mieszkańców i sprawiają, że czują się komfortowo we własnym domu. Ekrany działają jak filtry prywatności. Chronią i łączą, pozwalając słońcu wślizgnąć się do środka i zalewać wnętrze ciepłem i blaskiem, a jednocześnie zachowują intymną atmosferę. „Drewniane żebra ekranu można również ustawić pod kątem, aby złapać wiatr lub zwiększyć prywatność w razie potrzeby”.

Wind Vault House to trzypiętrowy dom z siedmioma sypialniami, jasny i uporządkowany. Salon na planie otwartym jest silnie połączony z otoczeniem. Nie ma ścian, tylko szklane panele. Ta koncepcja „zachęca do przenikania się przestrzeni, niezależnie od tego, czy poruszamy się po ogrodzie, mieszkaniu czy jedzeniu. Postrzegana granica przestrzenna nie jest architektonicznie wytyczona w konwencjonalnym sensie, ale przez żołnierską linię wąskich drzew polialthii wzdłuż granic witryny”. Białe, przewiewne i połączone z otoczeniem, to wnętrze „krzyczy” wakacje. Drewniane schody ozdobione szkłem umożliwiają pionową cyrkulację, a soczysta marmurowa podłoga dodaje temu miejscu nutki wyrafinowania.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową