Architektura

Dom Kooyong

Autor: Matt Gibson Architektura

Istniejący teren zawierał okazałe wiktoriańskie mieszkanie z podwójnym frontem, które pilnie wymagało remontu. Po przekonujących zachętach i fachowych poradach klient zgodził się na zachowanie frontowych elementów budynku.

Po usunięciu poprzedniego dodatku, obszerny brief zażądał dodania wyższego poziomu, garażu & basen. Nasz wybór (biorąc pod uwagę głębokość terenu) polegał na oddzieleniu nowych prac, a nie na dołączeniu nowych prac do tylnej części istniejącego budynku, co pozwoliło uzyskać teksturowane obszary przestrzeni zewnętrznej między starymi & nowe obiekty. 2 poziomy nowej podłogi w kształcie litery „L” są ułożone jeden na drugim z tyłu, wykorzystując ograniczenia terenu.

Odwrócono wewnętrzną logikę przestrzenną oryginału. Forma istniejącego mieszkania została celowo wykorzystana dla dorosłych (do spania i powitania), podczas gdy tył parteru zamieniono na bardziej nieformalne cele mieszkalne z udogodnieniami dla dzieci na piętrze. Małe przedłużenia z parteru „L” oraz szczypce i zakładki do pierwszego piętra umożliwiają szereg oddzielnych osobników & prywatne lekkie korty, które wylewają się z wewnętrznych przestrzeni.

Zobacz stronę internetową