Architektura

Dom Esuo

Esuoh House został zaprojektowany przez Hofman and Brown Architects. Miejsce to znajdowało się w samym sercu południowo-zachodniego regionu winiarskiego Australii Zachodniej. Zamiarem projektowym było stworzenie prostego mieszkania, które emanuje atmosferą kurortu ze współczesną atmosferą oraz mieszanką stylu i komfortu. Właścicielom zależało na prywatnym schronieniu dla rodziny z dwójką dzieci, miejscu do dzielenia się ze znajomymi, domu wyróżniającym się na rynku luksusowych wynajmu wakacyjnego.

Działka znajduje się w buszu i łączy się z otwartą przestrzenią publiczną na wschodzie. Celem było cieszenie się połączeniem z przyległym krajobrazem buszu, a jednocześnie stworzenie bardziej prywatnego „wewnętrznego” połączenia z otoczeniem, z chronionym „pokojem zewnętrznym” na północnym wschodzie z basenem i kinem na świeżym powietrzu, otoczonymi kamiennymi ścianami.

Jako integralna część strategii planowania, liniowa forma pozwoliła każdemu pomieszczeniu mieć widok północny, ze strefą dzienną na wschodnim krańcu i sypialniami na zachodnim krańcu. Trzy z sypialni to pokoje typu queen-size, z pokojem końcowym z łóżkiem piętrowym dla dzieci i pokojem zabaw. Dom z powodzeniem pomieści dużą grupę dorosłych lub dwie rodziny z dziećmi, zapewniając szczęśliwą równowagę prywatności i wspólnoty.

Zobacz stronę internetową